Przełamanie GieKSy w derbach - wyniki15. kolejki Fortuna 1. ligi

W pierwszych w tym sezonie derbach Górnego Śląska na szczeblu Fortuna 1. ligi zespół GKS-u Katowice pokonał GKS Tychy 1:0. Katowiczanie tym samym przerwali serię ośmiu kolejnych spotkań bez wygranej.

Gospodarze już od początku stawiali warunki na boisku. To oni częściej przebywali przy piłce, a także byli w stanie stworzyć więcej ofensywnych akcji. GieKSa bardzo dobrą sytuację na otwarcie wyniku spotkania miała na chwilę przed przerwą. Po zamieszaniu w polu karnym gości piłka trafiła do Mateusza Maka. Doświadczony piłkarz od razu zdecydował się na strzał, ale futbolówka trafiła w poprzeczkę, po czym opuściła pole gry.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Katowicach musieli czekać aż do 74. minuty. Po dośrodkowaniu w pole karne ekipy z Tych z rzutu rożnego piłka odbiła się od Sebastiana Bergiera, a następnie wpadła do bramki podopiecznych trenera Dariusza Banasika. Do ostatniego gwizdka wynik meczu się nie zmienił. Tym samym GKS Katowice przerwał złą passe. Warto bowiem przypomnieć, że katowicka ekipa nie wygrała żadnego ze swoich ośmiu ligowych starć.

GKS Katowice - GKS Tychy 1:0 (0:0)
1:0 - Bergier, 74 min.
GKS Katowice: Kudła – Jaroszek, Jędrych, Komor – Brzozowski (61. Wasielewski), Repka, Kozubal, Rogala – Błąd (70. Shibata), Bergier (90. Arak), Mak (90+2. Pietrzyk).
GKS Tychy: Kikolski – Tecław, Żytek, Dijaković (64. Radecki) – Połap, Bieroński (82. Mikita), Wojtuszek, Błachewicz – Szpakowski (82. Mystkowski), Rumin, Niewiarowski (74. Machowski).