Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu

FOTO: acredito.com/jastrzebskiwegiel.pl FOTO: acredito.com/jastrzebskiwegiel.pl

22 sierpnia siatkarze i sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla powrócą do treningów, by rozpocząć przygotowania do nowego sezonu w Pluslidze.

Trener Roberto Santilli zarządził start przygotowań do sezonu 2019/2020 na 22 sierpnia. W tym dniu siatkarze po raz pierwszy wyjdą na parkiet jastrzębskiej hali widowiskowo-sportowej. Dzień później przejdą badania lekarskie. Jak zwykle w przypadku klubu z Jastrzębia-Zdroju w inauguracyjnych zajęciach zabraknie kilku reprezentantów krajów zaangażowanych w przygotowania do rozgrywek na szczeblu państwowym (mistrzostwa Europy, Puchar Świata). Szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla na starcie przygotowań nie będzie miał do dyspozycji: Dawida Konarskiego, Juliena Lyneela, Lukasa Kampy, Christiana Fromma oraz Grahama Vigrassa. W miejsce kadrowiczów do treningów z pierwszym zespołem dokooptowani zostaną adepci Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Od pierwszego dnia przygotowań obecni natomiast będą m.in. siatkarze, którzy mają za sobą grę w reprezentacji Polski: Jakub Popiwczak, Tomasz Fornal oraz Michał Szalacha. Niewykluczone, że któryś z wymienionych zawodników z czasem ponownie dołączy do kadry biało-czerwonych, w zależności od decyzji selekcjonera Vitala Heynena dotyczących powołań na wrześniowe mistrzostwa Europy oraz październikowy Puchar Świata w Japonii.

W planie przygotowań Jastrzębskiego Węgla są m.in. treningi na własnych obiektach, sparingi, a także udział w kilku turniejach.

– Wracam do treningów w klubie z pewnym niedosytem z zeszłego sezonu. Trzeba będzie udowodnić, przede wszystkim samemu sobie, zespołowi, kibicom, że Jastrzębski Węgiel jest teraz na krzywej wznoszącej i że będziemy walczyć o mistrzostwo Polski. Wystąpimy też w Lidze Mistrzów, co zawsze jest dodatkowym wyzwaniem i nobilitacją, bo można się pokazać w Europie, przed szerszą publicznością. Zatem z uśmiechem na ustach i ogromną energią przystąpię do tych przygotowań – mówi libero Jakub Popiwczak.

Pomarańczowi zainaugurują rozgrywki nowego sezonu 26 października wyjazdowym meczem z Chemikiem Bydgoszcz. Dzień wcześniej podczas losowania na gali w Sofii poznają grupowych rywali w Lidze Mistrzów, natomiast występy w europejskim pucharze rozpoczną w dniach 3-5 grudnia 2019.

Plan sparingów Jastrzębskiego Węgla:

17 września: GKS Katowice (Jastrzębie-Zdrój)
19 września: MKS Będzin (Jastrzębie-Zdrój)
21-22 września: turniej o puchar prezydenta Legnicy (rywale: GKS Katowice, Asseco Resovia Rzeszów, Curpum Lubin)
27 września: Stroitiel Mińsk (Jastrzębie-Zdrój
4-5 października: memoriał Jana Rutyńskiego w Lubinie (rywale: Cuprum Lubin, Chemik Bydgoszcz, MKS Będzin)
11 października: oficjalna prezentacja zespołu połączona z meczem otwarcia sezonu
12-13 października: turniej Giganci Siatkówki w Kępnie (rywale: Gas Sales Piacenza Volley, Revivre Milano, PGE Skra Bełchatów)
18-20 października: memoriał Arkadiusza Gołasia w Swarzędzu-Zalasewie (rywale: ONICO Warszawa, PGE Skra Bełchatów, Aluron Virtu Warta Zawiercie)

Źródło: accredito.com/jastrzebskiwegiel.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami